J.G. Memorial 5k 2016
Place Bib Name Gender AG Club Time
1. 397 Pauric Breslin m SM Letterkenny A.C. 15:46
2. 416 Liam Doherty m SM Letterkenny A.C. 16:28
3. 398 Enda Mc Bride m SM Letterkenny A.C. 16:52
4. 465 Noel Diver m SM Rosses A.C. 16:57
5. 393 Eoin Hughes m JM Letterkenny A.C. 17:14
6. 468 Edward Sweeney m SM Cranford A.C. 17:40
7. 472 John Whoriskey m SM 17:43
8. 421 Declan Mc Bride m SM Cranford A.C. 17:44
9. 426 Damian Mc Bride m SM Milford A.C. 17:45
10. 464 Frankie Bradley m SM 18:20
11. 428 David Harvey m SM 24/7 Triathlon 18:27
12. 425 Peter Lilburn m M60 City of Derry Spartans A.C. 18:40
13. 463 Pól Mac Giolla Bhride m SM Letterkenny A.C. 19:04
14. 473 Gerard Marley m SM Milford A.C. 19:15
15. 432 Irene Mc Fadden f SW Letterkenny A.C. 19:19
16. 433 Nathan Mc Hugh m SM 19:22
17. 434 Noeleen Scanlon f SW Letterkenny A.C. 19:22
18. 476 Michael Mc Hugh m M40 Milford A.C. 19:28
19. 437 Barry Mackey m M50 Letterkenny A.C. 19:37
20. 446 Frank Pinder m M50 19:40
21. 427 Patrick Duffy m M40 19:46
22. 435 Patrick Mc Hugh m SM 19:54
23. 394 Martin Kerr m M60 19:58
24. 474 Gillian Marley f SW Milford A.C. 20:18
25. 441 Angus Hunter m M50 20:37
26. 471 Curley Coyle m M40 20:56
27. 424 Michael Gallagher m M50 Foyle Valley A.C. 21:05
28. 449 John Fealty m M50 21:08
29. 413 Owen Coyle m M50 Rosses A.C. 21:15
30. 395 Liam Donnelly m SM 21:16
31. 475 Kenneth Moon m M40 Milford A.C. 21:28
32. 477 Siobhan Mc Hugh f W45 Milford A.C. 21:42
33. 470 Joe Coyle m SM 21:43
34. 466 Seamus Carr m SM 21:48
35. 399 Brian Mc Bride m M60 Letterkenny A.C. 21:52
36. 461 Jimmy Mc Bride m M60 Letterkenny A.C. 22:01
37. 420 Paula Hegarty f SW Milford A.C. 22:16
38. 439 Joe Mc Laughlin m SM 22:25
39. 438 Frank Mc Taggart m M40 Milford A.C. 22:25
40. 442 Arthur Lynch m SM 22:38
41. 400 Oran Mc Menamin m JM Cranford A.C. 22:55
42. 414 Rionach Giles f JW Cranford A.C. 22:59
43. 478 Nancy Mc Namee f W45 Finn Valley A.C. 23:12
44. 431 Hugh Gallagher m M60 Letterkenny A.C. 23:27
45. 422 Sam Faulkner m SM Run for Fun Letterkenny 23:48
46. 423 Clare Molloy f W35 23:48
47. 482 Laura Black f JW 24/7 Triathlon 24:08
48. 440 Noel Mc Bride m M50 24:11
49. 481 Edward Diver m M50 Ray Men 24:13
50. 430 Eddie Sweeney m M60 Ray Men 24:31
51. 450 Con Duffy m SM 24:33
52. 479 Mary Bond f W55 Finn Valley A.C. 24:41
53. 396 Paddy Fox m SM 25:36
54. 448 Frankie Pinder m JM Letterkenny A.C. 25:44
55. 483 Kate Black f JW 24/7 Triathlon 26:06
56. 469 Majella Granaghan f W45 26:59
57. 443 Noreen Pinder f W45 27:34
58. 444 Mairead Pinder f JW Letterkenny A.C. 27:35
59. 467 Cathy Carr f JW 28:54
60. 484 Kim Bradley f SW 29:08
61. 480 Gerard Sharkey m M50 Swanlings 29:19
62. 445 Eileen Pinder f JW Letterkenny A.C. 30:40
63. 429 Yvonne Lynch f W35 30:40
64. 436 James Doherty m M60 Cranford A.C. 42:07
Advertisement
Advertisement